Nejzranitelnější jsou ledviny v zimě

Ledviny jsou pramenem života a kořenem jin-jangu všech vnitřních orgánů

Ledviny náleží prvku Vody. Tmavě modrá až černá barva ledviny posiluje a jejich sdruženým orgánem je močový měchýř. To znamená, že když budeme mít nějaké zdravotní problémy s močením nebo otoky, první co bude terapeut TCM zjišťovat, je stav ledvin a močového měchýře.

  • Nejzranitelnější jsou ledviny v zimě a chlad jim vůbec nedělá dobře. Chlad je jednou, i když ne jedinou z příčin zánětu močového měchýře.

Ledviny mají na starost výživu a růst kostí a zubů. Jsou zodpovědné za kvalitu a barvu vlasů, za náš sluch a krátkodobou paměť. V rámci těla k ledvinám patří močový měchýř, kosti a kostní dřeň, mozek, vlasy, uši, konečník a močová trubice. Kvalita vlasů také vypovídá o tom, jak jsou naše ledviny energeticky silné. Šediny znamenají oslabení ledvin, zatímco padání vlasů ukazuje spíše na neschopnost jater donést výživu až na periferii.

Zhoršená krátkodobá paměť naznačuje oslabení ledvin, horší dlouhodobá paměť je pro změnu o srdci. Proto si staří lidé perfektně vzpomenou, s kým seděli v lavici v první třídě, ale nevědí, co měli před hodinou k obědu. Ledviny jsou věkem oslabené mnohem dříve než srdce.

Na psychosomatické úrovni strach, obavy, bázlivost a problémy ve vztazích ledviny oslabují.

Ledviny jsou spojeny se zimou, což znamená, že na jejich energii nejvíce působí toto roční období. Během tohoto období jsou nejvíce náchylné na ztrátu energie. Životní styl člověka by se neměl odchylovat od dění v přírodě. Po tři zimní měsíce dochází v přírodě k uzavírání a uschovávání. Voda zamrzá a přeměňuje se v led, země zamrzá a stává se pevnou. Člověk by měl by chodit brzy spát a vstávat později, nejlépe při východu slunce. Je třeba se chránit před zimou a vyhledávat teplo. Tělo by se nemělo potit, protože se tím poškozuje v tomto období jangová energie. Kdo se tomu nepodřídí, poškozuje si ledviny a na jaře se to projeví ochablostí a slabostí, protože nebyly v zimě vytvořeny v těle dobré podmínky pro rození jarní energie.

Do jídelníčku tedy v zimě zařadíme více potravin teplé až horké povahy, např. vlašské ořechy, jedlé kaštany, jehněčí a hovězí, vydatné masové vývary.

Pro konzultaci jak pomoci ledvinám, močovému měchýři a dalším orgánům, nás můžete kontaktovat zde.

Vzhledem k legislativním opatřením EU nelze uvádět zdravotní potíže a doporučení na jejich léčení.

Zdroj foto Pixabay

"Jsem certifikovanou specialistkou na lékařskou biorezonanci Sensitiv Imago a Frekvenční terapie." Můj ucelený koncept vychází z mé osobní zkušenosti s autoimunitní Crohnovou chorobou, kdy cesta za zdravím se stala mou životní prací. Pomáhám mužům, ženám a dětem najít příčinu problémů a stávám se jejich rodinným nelékařským průvodcem.